Pustina Jaroslav

Moje články

Dobré čtení emocí vytváří dobré vztahy

více

„Emoce do byznysu nepatří.“ Tato fráze ze staré školy již dávno neplatí. Cit pro emoční nastavení zákazníka či obchodního partnera je důležitou součástí úspěchu.

Tajemství splněných předsevzetí

více

Nejspíše jste si už někdy v životě dali nějaká předsevzetí. Chtěli jste na sobě něco změnit. A pravděpodobně jste selhali. Proč je tak těžké změnit náš život? A jak toho tedy docílit?

Magická nula: ZDARMA není zdarma

více

Pětiletý servis auta zdarma, 2+1 šampón zdarma, televize a popkornovač zdarma, ke střihu úprava vousu zdarma... opravdu je to ZDARMA?

Mýtus multitaskingu: pozornost není nekonečná

více

Ideální zaměstnanec stíhá psát mail, telefonovat a ještě obsluhovat zákazníka. Samozřejmě, dá se to stihnout, nicméně kvantita činností ústí ve špatnou kvalitu jejich výsledku.

Partnerský přístup k zákazníkům a zaměstnancům se vyplácí

více

Budování image firmy, která je přátelská ke svým zákazníkům je dobrým trendem. Může se vám ale i vymstít.

Povodně 2013: vliv médií na veřejnou správu a obyvatele zaplavených vesnic

více

Povodně jsou pro novináře hotovým magnetem. Informovanost veřejnosti je však neúplná a selektivní, což může vést k mnoha paradoxům a rozepřím.

Proč pracujeme občas raději zadarmo?

více

Pomohli jste někdy někomu vystěhovat nábytek? Nebo jste se zapojili jako dobrovolník do nějakého projektu? Proč nás práce zadarmo baví, dokud za ní nedostaneme zaplaceno?

Nahrazuje internet naši dlouhodobou paměť?

více

To, že internet změnil svět, je známým faktem. Otázkou ovšem je, jak se tato revoluce projevuje na našem myšlení a stylu života. Před padesáti lety jsme totiž mysleli zcela jinak.

Důsledky neslušného chování sahají daleko

více

Je celý den podrážděný, neustále si na něco stěžuje, je neslušný a nezdvořilý. Ať je to váš kolega či nadřízený, chapadla jeho špatné nálady na vás dosáhnou i tam, kde byste to nečekali.

Srovnávání: aneb všechno je relativní

více

Absolutní čísla známe z matematiky, ale v běžném životě náš mozek funguje na základě vztahů mezi věcmi. Tím se jejich hodnota pro nás stává relativní. A toho umí chytrý prodejce využít.


Moje články
Počítadlo návštěv