Modrá je dobrá, ale zelená je lepší

Už jste si někdy všimli, že když odcházíte z kanceláře vašeho firemního partnera, bolí vás oči, nebo, že se ve své kanceláři ne a ne pořádně soustředit? Možná je na vině výběr barev. Barevné řešení pracovního prostoru nás podvědomě ovlivňuje a působí ať už pozitivně nebo negativně na naši koncentraci a myšlení.

První dojem může rozhodovat

První dojem, který zanechá prostor kanceláře na návštěvníka firmy či zaměstnance, je velmi důležitý, především pro další komunikaci či následnou spolupráci s vašimi partnery. Bílá je už přežitek, samotná působí nevýrazně a nudně. Ve většině případů se již kombinuje s firemní barvou, která se objevuje v logu firmy a jejích propagačních materiálech a prostor pak působí uniformě.

Žlutá ano, červená ne

Například žlutá nám prostory rozzáří sluneční energií, která dodává pocit nadšeného pracovního nasazení a podporuje inspiraci a sebevyjádření. Doporučuje se i kombinace s oranžovou, jejíž odstíny vzpružují a navozují přátelskou atmosféru. Opatrně však například s fialovou či červenou. Fialová vyvolává melancholické nálady a může vás uspávat. Červená pak může vyvolávat agresivitu a hádky.

Harmonická zelená

Pokud máte prostor na změnu své kanceláře, pak volte zelenou. Je to barva harmonie, působí svěže a zdravě. Dodává v místnosti pocit klidu, jistoty a naděje. Po práci v místnosti v zelených odstínech, ať už na stěnách, tak i v rámci třeba jen doplňků, budete odcházet svěží a aktivnější. Teplé tóny zelené barvy podporují přijímání dobrých rozhodnutí v kanceláři.

Stačí i doplněk

Nemusíte hned všechny stěny nově vymalovat, pokud máte třeba kreativní zaměstnání, pak stačí nahradit nudný černý či bílý stůl zeleným. Dosáhnete tak hravého dojmu a ve vašem pracovním prostoru se stane podporou vašich nápadů. V současnosti patří k nejmodernějším trendům zelený odstín limetkové a peprmintové.

A život je bohatší

Některé dny mohou být šedé. Zatažená obloha, černé myšlenky, dokonce i vaši kolegové se neusmívají. Ale jakmile přinesete barvu do své kanceláře a tím i do svého života, pak váš život bude rozhodně bohatší. Nebojte se tedy vyjádřit vaši osobnost a vytvořte si vlastní kancelář.


autor: Herinková Veronika
další články autora »

Počítadlo návštěv