Archiv článků

Kreativita vs. zkušenost. Co je důležitější?

více

Kreativní zaměstnanec je v určitých profesích naprostou nezbytností. Na správné pozici je tahounem změn a inovací. Zkušený zaměstnanec je spíše nohama na zemi a uvádí inovace v život.

Prokratinace a její vliv na výkon zaměstnance

více

Chorobné odkládání úkolů, aneb prokrastinace, může ve svých extrémních formách zaměstnance zcela zneschopnit. Naučte se s ní bojovat a pracovat efektivně!

Je vysoké IQ opravdu zárukou kariérního úspěchu?

více

Fenomén IQ v loňském roce oslavil již 100 let existence. Jako každý teoretický koncept také během let dospěl... a zestárl. Je tedy IQ stále aktuálním konceptem nebo bychom se měli věnovat jiným charakteristikám?

Práce na vynutitelné minimum

více

Lidé pro nás pracují na vynutitelné minimum, pro někoho jiného pak rádi a na maximum. V čem to je?

Jak sestavit a vést tým složený z osobností

více

Jako personální konzultantka se setkávám s přáním firem: „Potřebujeme skutečné osobnosti, potřebujeme výrazné lidi s názorem, potřebujeme samostatné a samostatně myslící osobnosti, ...“

Vůdcovství I: Vůdce, Führer, Leader

více

Pochopení a rozpoznání manipulace a manipulátorů může člověku pomoci vyrovnat se se svou rolí ve společnosti. Vůdcovství je společenský jev, který je popsán nejen u lidí, ale i u jiných živočichů, a který nám může být sympatický nebo nesympatický, ale nemůžeme jej přehlížet.

Počítadlo návštěv